Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Rangers At the Point"

Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Rangers At The Point"


#1 2012-09-19 10:02:32

Whisky

Administrator

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 796
Punktów :   -82 

camo "Duck Hunter".

Jak widać w temacie, chodzi o kamuflaż "duck hunter". Więc, odpowiadam na pytanie Kuby : tak były używane ale były to pokrowce tylko na hełm i w 5th Ranger Bn. Co do zdjęć i informacji dotyczącej 2nd BN. nie dokopalem się do tego jeszcze, więc nie jestem też w stanie udzielić do końca odpowiedzi. Jednym ze zdjęć na pewno potwierdzającym to, jest 5th BN. kiedy po walkach na Pointe otrzymują odznaczenia. Mam zresztą tą fotę u sobie na fb w albumie 2nd Rangers. Chciałbym wrzucić tu te foty, ale jak wspominałem, niestety nie mam na nowym mieszkanku kompa i jestem zmuszony siedzieć na necie w telefonie xD.


"God damn it then, Rangers... Lead the Way !!!"

Gen. Norman Cota 29th ID, 6 June 1944, Omaha

Offline

#2 2012-09-20 11:26:18

Whisky

Administrator

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 796
Punktów :   -82 

Re: camo "Duck Hunter".

Dobra mam potwierdzenie na używanie DH przez 2nd BN. Miedzy innymi przez Lt. Georga Kerchnera, Sgt. Johna White'a, PFC. William Dreher.
Jake, jeśli chcesz to możesz zakupić i używać, ale tylko w momencie odtwarzania walk w Normandii. Później były one nie używane, zasłaniały m.in. symbol przynależności do danego batalionu. Z tego co również pamiętam 2nd Armored Division używał DH, ale ze względu na to, że dywizja była mylona z dywizjami SS przez co otwierano do nich często ogień, pozbywano się umundurowania z tym rodzajem kamuflażu.


"God damn it then, Rangers... Lead the Way !!!"

Gen. Norman Cota 29th ID, 6 June 1944, Omaha

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nova.pun.pl www.casimirus.pun.pl www.grubson.pun.pl www.wsus.pun.pl www.7b2009.pun.pl